Online rezervační systém

6 roky před 0 0 4120

Online neboli internetové rezervační systémy slouží k prodeji rezervací služeb nebo produktů po internetu. Běžně jsou využívané na prodej letenek, vstupenek na kulturní údalost, ale v poslední době se také uplatňují na rezervaci a prodej sportovních aktivit, gastronomii nebo u služeb třeba u lékaře či v kadeřnictví a dalších. S rozšiřováním internetu postupně přibývá i typů činností, pro které se uplatňují internetové rezervace.

Na jakém principu fungují rezervační systémy? Provozovatel a prodejce služeb si zvolí časové úseky, které nabízí a zadá je do rezervačního systému. Internetový rezervační systém poté tyto časové úseky zpřístupní potencionálním návštěvníků k rezervaci. Zájemci si vyberou službu a rezervují přes aplikaci nebo internetový prohlížeč. Pro rezervování je většinou od zákazníka vyžadována platba dopředu. Po dokončení rezervace je zákazník informován a zpravidla mu je zaslán doklad s potvrzením.

Rozdělení a druhů rezervačních systémů je celá řada:

Dle platformy

  • online rezervační systémy provozující přes webový prohlížeč (ticketportal.cz, sazkaticket.cz, rezervacnik.cz)
  • desktopové – aplikace pro operační systémy Windows, Mac OS a Linux.
  • kombinované rezervační systémy, které umožňují rezervování přes obě platformy.

Dle ceny za zřízení a provoz

  • placené – prodejce rezervací platí za používání nebo licenci poskytovateli rezervačního systému.
  • neplacené neboli online rezervační systémy zdarma.

Výhody rezervačních systémů

  • přehlednost a dostupnost pro prodejce rezervací i návštěvníky. Žádné čekání na zvednutí telefonu, odpovědi na e-mail či to nejhorší, dostavení když je obsazeno.
  • snadnost vedení agendy rezervací – vytváření či editace během par vteřin. Žádné tištěné plánovače, ve kterých se pak musí škrtat či musím hlídat, zdali je máme stále u sebe.
  • celkově pomáhají zkvalitnit chod prodeje rezervací – vedení zákaznické agendy, finančních transakcí, historie rezervací,potvrzení rezervací na e-mail a mnoho dalších užitečných úkonů, které Vám usnadní každodenní provoz.
  • navíc u online rezervačních systémů oceníte, že se k nim dostanete odkudkoliv s přístupem na internet.

Jak ho pořídit?

Vytvoření on-line rezervačního systému nikdy nebylo tak snadné. Vyzkoušejte si ho nezávazně na 30 dní Zdarma zde!

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>