Forma prezentace rezervačního systému

6 roky před 0 0 4372

Máme jasno, chceme vytvořit rezervační systém. Jakou formu prezentace, ale zvolíme? Každému může vyhovovat jiná a proto je důležité ji před samotnou realizací rezervačního systému pečlivě zvážit. Dnes můžeme provozovat rezervační systém na webových stránkách, odděleně, na sociálních sítích nebo na pokladních systémech. Každá forma má své výhody a nevýhody . Běžné formy prezentace rezervačního systému jsou:

 1. Součást webových stránek
 2. Internetový, oddělený od webových stránek
 3. Na sociálních sítích
 4. Aplikace na počítačích bez internetu
 5. Kombinace výše zmíněného

 

Forma prezentace rezervačního systému Forma prezentace rezervačního systému soucast

Součást webových stránek

Součást webových stránek

Častá forma je, že rezervační systém je součástí webové prezentace společnosti. Máme tedy například stránku www.nazev-sportoviste.cz a tam máme informace o sportech nebo službách, ceník, kontakt a zároveň i rezervace s přehledem termínů a možností rezervování.

Tato forma je pohodlná pro návštěvníky, protože mají ucelené informace na jednom místě. Složitější to může být na správu a realizaci. Skloubit správu stránek a rezervací v rámci jedné webové stránky je poměrně náročné z důvodu jejich provázanosti. Daná realizace může mít spousty úskalí, být finančně náročnější a trvat déle. Provozování rezervačního systému na webových stránkách má nespornou výhodu v podobě transarentního zpřístupnění volných a obsazených termínů, což ocení každý potencionální návštěvník.

 • + Přehlednost a ucelenost pro návštěvník a provozovatele sportoviště
 • + Zpřístupnění volných termínů a možnost rezervace
 • - Náročnější realizace a změny – skloubení stránek a rezervací

 

Forma prezentace rezervačního systému Forma prezentace rezervačního systému oddelene

Internetový – oddělený od webových stránek

Internetový – oddělený od webových stránek

Další poměrně častou formou provozování prodeje rezervací a webových stránek je jejich oddělení. Zvlášť provozujeme webové stránky třeba www.nazev-sportoviste.cz a rezervační systém například na rezervace.nazev-sportoviste.cz a vzájemně obě služby provážeme. Stejně jako u minulého modelu i tento je transparentní a dáváme k dispozici možným návštěvníkům přehled volných a plných termínů. Každopádně ne vždy je přehledný, protože část informací máme na webových stránkách a část na rezervačnímu systému.

 • +  Snadnější realizace a správa – skloubení stránek a rezervací
 • + Zpřístupnění volných termínů a možnost rezervace
 • - Někdy nemusí být úplně přehledné a může návštěvníkům působit roztroušeně

 

Forma prezentace rezervačního systému Forma prezentace rezervačního systému facebook

Rezervační systém na sociálních sítích

Rezervační systém na sociálních sítích

Zpravidla doplňkovou formou prezentace rezervačního systému je prezentace na sociálních sítích. Výhodou je zpřístupnění pro návštěvníky. Stačí být třeba na Facebooku vložit tam rezervační formulář a hned návštěvníci vidí volné a obsazené termíny a mohou se i přímo rezervovat.

 • +  Snadnější realizace a správa – skloubení stránek a rezervací
 • + Zpřístupnění volných termínů a možnost rezervace
 • - Ne každý je na sociálních sítích, slouží spíše jako doplňková forma

 

Aplikace na počítačích bez internetu

Dnes již ne tak častou formou je desktopová aplikace na stolních počítačích. Velkou nevýhodou je nepřístupnost volných a obsazených termínů pro návštěvníky a nemožnost rezervace přímo od návštěvníků. Zároveň je tento systém složité udržovat a realizace bývá často finančně a časově náročná.

 • + Snadná a rychlá správa rezervací pro správce sportoviště
 • - Složitá realizace a správa
 • - Nepřístupnost volných a obsazených termínů a rezervace přímo pro návštěvníky

 

Kombinace

Pro někoho může být důležité skloubit více forem prezentace rezervačního systému. Například mít rezervační systém na sociálních sítích a na vlastních webových stránkách. Jen málo hotových rezervačních systémů nabízí více forem prezentace.

 • +  Zpřístupnění rezervací přes vícero komunikačních kanálů

 

Vyzkoušejte rezervační systém Rezervačník, který Vám umožní provozovat rezervační systém na vlastních stránkách, odděleně a na sociálních sítích.

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>